Chcąc zmniejszyć grubość wylewki pod posadzkę należy pomyśleć o zbrojeniu.

Reklama: Siatka posadzkowa Bydgoszcz

Chcąc zminimalizować grubość wylewki pod podłogę należy przemyśleć o zbrojeniu. Można ustalić się na zbrojenie włóknami polipropylenowymi lub typową siatkę. Jakie korzyści przynosi zastosowanie nowego wariancie wzmocnienia?

Rola siatki zbrojeniowej

Wykorzystanie stalowych siatek zbrojeniowych nie przyczynia się jedynie do naprawy grubości betonowej wylewki. Zasadniczo siatki zapobiegają skurczom także poprawiają odporność betonowego podłoża. Zatrzymuje się ono to niezwykle twarde i korzystne pod względem użytkowym. Dzieje się tak ponieważ, ponieważ korzystniej rozciągają się powstające siły wewnętrzne. Skutkami nieodpowiedniego ułożenia zbrojenia albo jego błędu są widoczne pęknięcia czy rysy. Dostrzega się je przede ludziom jako klucz działań zmiennych temperatur oraz wilgoci. Siatka zbrojeniowa zmniejsza zatem szczeliny skurczowe.

Z owych powodów stalowe organizacje nie znajdują zastosowania wyłącznie jako materiały wzmacniające do wylewek cementowych przygotowywanych w zasięgu budownictwa mieszkaniowego. Stanowią one atrakcyjne podobnie w dużo różnych branżach budownictwa (np. zbrojenie nawierzchni drogowych). Jednak wielkości i charakter stali potrzebują istnieć zapewne dopasowane do zaplanowanych wcześniej warunków pracy zbrojenia.

Etapowanie

Zbrojenie organizacją jest związane z kolejnością wykonywania danych warstw podłogi. W losie podłóg dobierających się na użytku należy najpierw zatroszczyć się o płytę betonową, izolację, a dopiero po o organizację zbrojeniową. Kieruje się ją ponieważ na klasie izolacyjnej (izolację termiczną składa się ze styropianu lub z wełny mineralnej). Podczas prac zbrojeniowych należy użyć tzw. podkłady dystansowe, dzięki którym sieć będzie osiągała się nad izolacją, a tymczasem będzie zalana w betonie. Poleca się takie zestawienie stalowego zbrojenia, aby trafiało się ono w połowie przewidzianej wysokości warstwy wylewki.

Przegląd cenowy

Widoczne na sektora budowlanym siatki zbrojeniowe kłócą się między sobą. Zasadniczo do wylewek zajmuje się też o kształtach oczek 100 x 100 mm lub 150 x 150 mm. Standardowo średnica prętów zbrojeniowych nie przekracza 5 mm. Wymiary oczek i prętów siatki winnym być dostrojone do otwartego obciążenia.